به نام خدا

اکنون که بیش از ۱۲۰ سال از راه اندازی رشته مهندسی شیمی می گذرد به نظر می رسد این رشته توانسته است با توجه به نیاز روزافزون بشر به انرژی از یک طرف و اهمیت مسائل زیست محیطی از طرف دیگر جایگاه واقعی خود را در اکثر کشورهای صنعتی جهان کسب نماید . به طوریکه در حال حاضر در بیشتر کشورهای توسعه یافته رشته مهندسی شیمی در میان سایر رشته های مهندسی از بالاترین رتبه‌ها برخوردار است و داوطلبان ادامه تحصیل در این رشته را در اولویت قرار می دهند. درکشور عزیز ما نیز به دلیل ذخایر عظیم نفت و گاز و همچنین منابع قابل توجه مواد معدنی این رشته امروزه با توجه به بازار کار مناسب بیش از پیش مورد توجه داوطلبان قرار می‌گیرد.

دانشکده مهندسی شیمی دانشگاه علم و صنعت ایران که افتخار دارد اولین دانش آموخته مهندسی شیمی را در سال ۱۳۱۴ به کشور معرفی کرده است، امروزه با بهره‌گیری از دانش و تجربه ارزنده اعضای هیئت علمی خود و همچنین با جذب اعضای هیئت علمی جوان و توانمند در زمینه های تخصصی مختلف ضمن شکافتن مرزهای دانش، پاسخگوی نیاز صنایع عظیم کشور می‌باشد. در حال حاضر که علاوه بر انتشار دستاوردهای علمی در سطح بین المللی، حل مشکلات صنایع کشور از اهمیت قابل ملاحظه ای برخوردار می باشد این دانشکده توانسته است به سرانه‌های بسیار بالایی در ارتباط با مقالات منتشر شده در مجلات بین المللی نمایه شده (ISI) و طرح های تحقیقات صنعتی خاتمه یافته دست یابد.

دانشکده مهندسی شیمی افتخار دارد هر ساله بیش از ۱۵۰ دانش آموخته کارشناسی و کارشناسی ارشد را در سطح ملی به صنایع کشور معرفی نماید که اکثراً در سطوح بالا در صنایع مادر انجام وظیفه می نمایند. همچنین هر ساله بیش از ۱۰ دانش آموخته دکترای این دانشکده در دانشگاه ها و مراکز تحقیقاتی کشور مشغول تدریس و تحقیق می شوند.

در خاتمه از کارکنان شریف دانشکده و کلیه اعضای محترم هیئت علمی و دانشجویان عزیز که دانشکده را در پیشروی در مرزهای دانش و حل مشکلات صنایع عظیم کشور یاری می نمایند تشکر می‌نمایم و کلیه این عزیزان را به تلاش بیشتر توصیه می کنم و لطف خداوند متعال را برای ایشان در رسیدن به این اهداف مقدس آرزومندم.

دكتر سلمان موحدي راد

keyboard_arrow_up